Adaptery kat. 6A umożliwiające pomiar parametru DCRU

Adaptery CAT6A + dla serii WireXpert umożliwiają wszystkim urządzeniom WireXpert 500, 500-PLUS i 4500 testowanie rezystancji prądu stałego dla każdej żyły (parametr DCRU) na ekranowanym i nieekranowanym okablowaniu LAN. Adaptery CAT6A + pomagają również rozpoznać w torach transmisyjnych, czy ekran kabla i zainstalowanych komponentów jest podłączony właściwie.

 

hParametr DCRU

DCRU (Direct Current Resistance Unbalanced) można określić jako miarę różnicy rezystancji między dwoma żyłami w parze okablowania skrętkowego lub pomiędzy parami w kablu. Różni się to od pomiaru rezystancji zwykle występującego w testerach certyfiakujących znanego również jako rezystancja pętli prądu stałego.

 

Ważność parametru DCRU

Wraz z wdrażaniem aplikacji PoE o dużej mocy od 60 do 100 W (4PPoE) rezystancja okablowania skrętki staje się ważnym parametrem. Jeśli rezystancja DC kabli jest zbyt wysoka lub rezystancja DC między parami lub nawet w przewodach pojedynczej pary różni się zbyt mocno, temperatura tej pary może wzrosnąć powyżej dopuszczalnej temp. zamieszczonej w specyfikacji. W wyniku tego okablowanie ulegnie przyspieszonemu starzeniu się, a nawet może ulec uszkodzeniu. Ponadto istnieje znaczne ryzyko utraty danych z powodu zniekształceń sygnału. Dlatego ISO/IEC, TIA i Cenelec zdefiniowały możliwość pomiaru parametru DCRU (Niedopasowanie Rezystancji Prądu Stałego) jako parametr dodatkowy dla przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w terenie do pomiaru sieci LAN na wypadek, gdyby w konkretnej instalacji okablowania planowano użycie PoE o dużej mocy.

Cechy produktu:

W celu wykonania pomiaru parametru DCRU należy w opcjach testu zaznaczyć, że ma być wykonany (opcja dostępna tylko z adpaterami kat. 6A+) 

 

 

Poniżej przykład pomiaru parametru DCRU 

 

 

 Dostępne warianty:

 

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]