Psiber Data przedstawia nowy reflektometr

FiberXpert OTDR 5000 zapewnia doskonałą przejrzystość sieci światłowodowych.

Okablowanie światłowodowe stosowane jest zazwyczaj w newralgicznych częściach instalacji infrastruktury sieciowej w centrach danych oraz jako okablowanie szkieletowe w biurach. FiberXpert OTDR 5000FiberXpert OTDR 5000

Ponieważ awarie sieci mogą spowodować ogromne koszty, przed zainstalowaniem sieci światłowodowych wymagane jest przeprowadzenie testów certyfikacyjnych poziomu 1 (Tier 1) lub najlepiej 2 (Tier 2) w celu zapewnienia prawidłowego działania.

Nowy FiberXpert OTDR 5000 to doskonałe narzędzie dla instalatorów umożliwiające testowanie jakości zamontowanego okablowania światłowodowego w najczęściej stosowanych długościach fal (wielodomowe 850/1300nm; jednomodowe 1310/15650nm) oraz certyfikowanie jakości instalacji światłowodowych. Dzięki niesamowicie szybkim automatycznym testom i automatycznemu zatwierdzeniu „pozytywnych/negatywnych” wyników, FiberXpert OTDR 5000 umożliwia szybkie i proste identyfikowanie problemów. Wyniki testów są przedstawiane w graficznym formacie, a profesjonalne raporty certyfikacji stanowią niezbędny dowód wydajności.

Z uwagi na bardzo wysoką precyzję i niewielką strefę martwą, FiberXpert OTDR 5000 jest przeznaczony specjalnie do testowania krótkich odległości transmisji typowych dla sieci korporacyjnych wysokiej prędkości, gdzie występuje tłumienność wynikająca m.in. z bliskiego kontaktu złączy i splotów światłowodowych. Pomimo niewielkich odległości między poszczególnymi zdarzeniami, można je łatwo zidentyfikować, wyświetlić i przeanalizować.

Duży ekran dotykowy i kompaktowa struktura menu sprawiają, że FiberXpert 5000 jest intuicyjnym narzędziem umożliwiającym szybką i prostą obsługę natychmiast po uruchomieniu.

Dzięki zabezpieczającej przed uderzeniami solidnej obudowie  i miękkiemu pokrowcowi z paskiem na ramię FiberXpert OTDR 5000 jest wytrzymały w każdych warunkach. Mocna przenośna skrzynka dołączona do zestawu zapewnia bezpieczny transport urządzenia z wystarczającą ilością miejsca na wszystkie wymagane akcesoria.

Oprogramowanie do zarządzania okablowaniem eXport, wykorzystywane w urządzeniu do certyfikacji przewodów WireXpert, umożliwia przenoszenie zapisanych wyników i raportów z urządzenia FiberXpert OTDR 5000 na komputer do późniejszej analizy. Dzięki temu, zapisywanie i udostępnianie klientom wyników testów miedzianych i światłowodowych instalacji kablowych odbywa się za pomocą jednego programu.

FiberXpert OTDR 5000 wyposażony jest w wewnętrzny miernik energii umożliwiający określenie prawidłowej mocy na wejściu aktywnych komponentów takich jak switche.

Opcjonalny moduł inspekcji okablowania światłowodowego podłączany za pomocą USB umożliwia badanie strony czołowej złącza pod kątem usterek i zanieczyszczeń. Funkcja automatycznej analizy obrazu FiberXpert OTDR 5000 wyświetla błyskawicznie problematyczne zanieczyszczenia i usterki.

FiberXpert OTDR 5000 to doskonałe narzędzie pomiarowe dla instalatorów i operatorów sieci, umożliwiające szybkie i skuteczne przeprowadzanie testów certyfikujących zainstalowanych ciągów światłowodowych, generowanie profesjonalnych raportów z pomiarów i szybkie reagowanie w razie awarii.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]